25 листопада 2014 року в Перемишлі відбувся Ярмарок Відновлювальних Джерел Енергії (ВДЕ) «Обери ВДЕ і почни заощаджувати», який організували АТ «Жешувське Агенство регіонального розвитку», Підкарпатський кластер відновлювальної енергії, а також Агенція Європейських Інновацій (м. Львів, Україна) у рамках проекту «FARADAY – будівництво стійких механізмів транскордонного співробітництва в галузі ВДЕ». Проект фінансується спільно в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013.

 

В Ярмарку ВДЕ взяв участь 31 представник з Польщі та України, що працюють у галузі ВДЕ, а також підтримують розвиток Відновлювальних Джерел Енергії. Ярмарок викликав великий інтерес не лише серед компаній, задіяних у цій галузі та інституцій, що працюють у області ВДЕ, атакож серед молоді шкільного віку та студентів.

 

У ході заходу, паралельно до зустрічі, відбулася також конференція під назвою «Розумний еко-район 2020 – програмний комплекс для низькоемісійної економіки», на якій порушувались теми, пов’язані з екологічним виробництвом тепла, управлінням його дистрибуції, фінансуванням прибудинкових вітряних електростанцій або інвестуванням у фотовольтаїчні панелі.

 

Метою організації Ярмарку ВДЕ було підвищення обізнаності щодо ширшого використання та розвитку відновлювальних джерел енергії, а також популяризація та просування ВДЕ на території транскордонних регіонів.