НАЗВА ПРОЕКТУ:
"FARADAY" – Побудова довготривалих механізмів транскордонної співпраці в сфері відновлюваних джерел енергії
Пріоритет 2. Покращення якості життя,
Захід 2.1 Охорона довкілля на прикордонних територіях.
Загальна вартість проекту: 322 249,43 ЄВРО, у тому числі з фондівЄвропейського союзу:
290 024,49 ЄВРО.
ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ:
- Проект реалізовується у період від 01.10.2013 р. до 31.03.2015 р.
КРАЇНИ:
- Польща
- Україна
РЕГІОНИ ПОШИРЕННЯ:
- Кросненсько-Перемишльський субрегіон
- Львівська область
ЗАГАЛЬНА МЕТА:
Покращення умов для розвитку та використання відновлюваних джерел енергії на території двох регіонів, охоплених проектом, що сприятиме соціально-економічному розвитку Кроснянсько-Перемишльського субрегіону в Польщі та Львівської області в Україні завдяки реалізації спільної ініціативи інституцій, які сприяють розвитку відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
КОНКРЕТНІ ЦІЛІ:
1. Розвиток суб’єктів, які підтримують підприємців, державні структури, недержавні організації, вищі навчальні заклади щодо використання відновлюваних джерел енергії.
2. Зміцнення співробітництва між підприємцями, державними структурами, вищими навчальними закладами і недержавними організаціями, а також інституціями, які надають підтримку ВДЕ (кластерам) у 2-х прикордонних регіонах.
3. Отримання підприємцями, державними структурами, недержавними організаціями, вищими навчальними закладами та інституціями, які підтримують ВДЕ у 2-х прикордонних регіонах, стійких контактів та необхідних знань, умінь і усвідомлення щодо ширшого використання і розвитку відновлювальних джерел енергії, а також здійснення транскордонного співробітництва, яке ґрунтується на проведеному у рамках проекту аналізі у 2-х регіонах.
4. Популяризація і розповсюдження знань щодо використання і розвитку відновлювальних джерел енергії та доступу до інформації на тему ВДЕ у 2-х регіонах, охоплених цим проектом.
Конкретні цілі цього проекту безпосередньо впливають на реалізацію визначеної загальної мети і виникають з ідентифікованих проблем цільових груп проекту. Цілі цього проекту передбачають підтримку підприємців, державних структур, недержавних організацій, вищих навчальних закладів у 2-х регіонах щодо діяльності на користь зміцнення співпраці між ними, покращення умов розвитку ВДЕ, сприяння процесам створення сприятливих умов для розвитку ВДЕ. Підтримка, що передбачена у цьому проекті, закріплює переконання у обґрунтованості і цілеспрямованості налагодження транскордонного співробітництва.
У ході реалізації проекту будуть організовані конференції, семінари, опрацьовані публікації, інформаційні матеріали, інтернет-портал, аналіз потенціалу ВДЕ, ознайомлювальні візити (Studyvisits) і ярмарки. Усе це побудує клімат, що сприяєкооперації та зміцненню співпраці між цільовими групами у 3 регіонах, охоплених цим проектом.
ПРОЕКТ ОХОПЛЮЄ:
- Підтримку кластерів відновлюваних джерел енергії;
- Аналіз потенціалу відновлюваних джерел енергії у контексті транскордонного співробітництва PL-UA;
- Семінари та тематичні конференції у сфері відновлюваних джерел енергії;
- Ознайомлювальні візити з метою обміну передовим досвідом;
- Ярмарки відновлюваних джерел енергії;
- Опрацювання практичного путівника розвитку відновлюваних джерел енергії;
- Створення 3-мовного інтернет-порталу з платформою електронного навчання і базою транскордонного співробітництва у галузі відновлюваних джерел енергії;
- Створення консультаційних пунктів відновлюваних джерел енергії.
ПАРТНЕРИ:
Головний партнер: АТ «Жешувське агентство регіонального розвитку»
Партнер 1: Підкарпатська екоенергетика;
Партнер 2: ГО "Агенція Європейських Інновацій" м. Львів.
ЦІЛЬОВА ГРУПА:
- Підприємці;
- Державні структури;
- Недержавні організації, які займаються просуванням відновлюваних джерел енергії;
- Інституції, що просувають відновлювані джерела енергії,
які знаходяться на терені Кросненсько-Перемишльського субрегіону у Польщі і Львівській області в Україні;
- Вищі навчальні заклади, які знаходяться в одній з двох областей.
КІНЦЕВІ БЕНЕФІЦІАРИ:
Підтримані у рамках проекту кластери відновлюваної енергії, які займаються підтримкою підприємств недержавних організацій, місцеві органи влади, вищих навчальних закладів та інших організацій, які у своїй діяльності пов’язані з просуванням відновлюваних джерел енергії у сферах реалізації цього проекту.
ОФІС ПРОЕКТУ:
АТ «Жешувське агентство регіонального розвитку»
Вул. Шопена, 51 , 35-959, м. Жешув
Тел.: (017) 86 76 216, (017) 86 76 229
Факс: (017) 85 20 611