oze1З найсвіжіших досліджень та публікацій випливає, що знання поляків про відновлювальні джерела енергії (ВДЕ) перебувають на дуже низькому рівні, більше того, цитуючи інформаційний вісник «Puls Biznesu», ці знання є «фатальними». Як джерело такої інформації можна вказати останні дослідження проведені Optimal Energy (сервісом, що дозволяє змінювати постачальника електроенергії), який запитував поляків про знання на тему відновлюваних джерел енергії.

Аналіз показує, що кожен третій поляк не може назвати жодного джерела відновлюваної енергії. Решта респондентів перелічувала у якості виробників зеленої енергії, в основному, вітрові та сонячні електростанції. Дуже мала кількість респондентів назвала біомасу або геотермальну енергію. Загальний стан знань поляків про ВДЕ вказує на недостатню поінформованість у цьому питанні. Знову цитуючи «Puls Biznesu», з проведеного дослідження вимальовується дуже позитивне ставлення поляків до відновлюваних джерел енергії, 95 % респондентів вважають, що Польща повинна виготовляти більше відновлюваних джерел енергії, у свою чергу, 80 % респондентів стверджують, що розвитку цього сектора не сприяє позиція політиків та інших впливових кіл. Причиною цього може бути саме необізнаність і відсутність конкретної інформації. Зокрема, це призводить до того, що споживання енергії (м2) у Польщі більш ніж у п'ять разів вище від країн Західної Європи.
Протестуючи проти такої ситуації Підкарпатський кластер відновлюваних джерел енергії спільно з АТ «Жешувське агентство регіонального розвитку» і Агентством європейської інновації у рамках проекту «Faraday» - будівництво стійких механізмів транскордонного співробітництва в галузі ВДЕ» створює два консультаційні пункти ВДЕ у Польщі та в Україні. У кожному з пунктів можна отримати інформацію про інсталяції, які використовують відновлювані джерела енергії, а також побачити, як такі інсталяції працюють на практиці.
Основною метою проекту «Faraday» є покращення умов розвитку та використання відновлюваних джерел енергії на території Кросненсько-перемишльського субрегіону у Польщі і Львівської області в Україні, що є передумовою для соціально-економічного розвитку прикордонних зон.